Przejdź do głównej zawartości

2 (72) Spotkanie DKKM 18 lutego 2016 r.

Siódme odjazdowe urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki Mówionej 



  Wyruszyliśmy autokarem spod Książnicy Karkonoskiej i malowniczą trasą, ogrzewani promieniami słońca, dotarliśmy do Kopańca a dokładnie do Tawerny pod Mnichem i Galerii Wysoki Kamień. 
W drzwiach przywitał nas gospodarz tego miejsca Piotr Syposz. 
Na początku opowiedział historię realizacji swojego marzenia jakim było osiedlenie w artystycznym Kopańcu. Głównym punktem programu było lepienie i smażenie podpłomyków no i oczywiście ich konsumpcja. Podpłomyki smarowane pastą grochową wg starej receptury i na słodko z konfiturami znikały w szybkim tempie.
Przy kawie i herbacie odbyła się prezentacja starych instrumentów muzycznych, a wśród nich np.: łuk muzyczny, drumla, lira, lutnia długoszyjkowa, skrzypce średniowieczne, fujara wielkopostna, dudy XIII-wieczne i in. Szczególną atrakcją było posłuchanie jak brzmią a Piotr potrafi zagrać a może bardziej pasuje krzesać  na każdym z nich.
Dziękujemy bardzo za wspaniałe urodziny w cudownej atmosferze i z nadzieją na powrót.    


 










Nasza wspaniała gromadka przed Tawerną
 
Prezent urodzinowy od naszych klubowiczów z "Pogodnej Jesieni"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

8(88) spotkanie DKKM w dn. 19.10.2017 r. Kierunek Ameryka Północna   Tym razem wybraliśmy się na wyprawę do Kanady, ogromny kraj i dla nas trochę egzotyczny. Ulubiony globtroter - Stanisław Dąbrowski - powiódł nas i oczarował krainą syropu klonowego. A z czym kojarzy się Kanada? Klubowicze na pierwszym miejscu wymienili "Anię z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.

7(87) spotkanie DKKM 6 września 2017 r.

Ryszard Grzywacz "Emblema jeleniogórskie" Przy okazji otwarcia wystawy w galerii "Inspiracje" na I p. w Książnicy Karkonoskiej spotkali się klubowicze DKKM. Wystawa niezwykła, bo to połączenie formy plastycznej z poezją, a wynikająca z wykorzystania starego gatunku literackiego. Emblema cieszyły się popularnością na przełomie XVI i XVII wieku, używali go np. Mikołaj Rej i Jan A. Morsztyn pisząc krótkie poetyckie komentarze do rycin. W "Emblemach jeleniogórskich" również chodzi o łączenie, ale znaczenie jest pomiędzy starym obrazem a współczesnym tekstem. Cytując autora: "Celem tu jest kreacja ciągłości, którą chyba wszyscy czujemy i której się boimy, której tak byśmy chcieli ale jakoś niezręcznie... . Czy jest przodkiem ten, który patrzył z naszego okna sto lat temu?"  Fragmenty cyklu publikowane były w miesięczniku "Odra". Ekspozycję z wierszami Ryszarda Grzywacza można jeszcze kontemplować na naszej wystawie do 30 września 2017 r. ...
5(85) spotkanie DKKM w dn. 18 maja 2017 r. Ballady o podróży Naszym dzisiejszym gościem na spotkaniu klubowym była poetka, pieśniarka Beata Sielicka. Wysłuchaliśmy wierszy z tomiku "Ballady o podróży", który jest próbą odpowiedzi na pytania "Kim jesteśmy?", "Dokąd zmierzamy?". Wiersze ilustrowane przez autorkę, muzyka do wierszy skomponowana również przez nią. Klubowicze z ogromną przyjemnością i wzruszeniem wysłuchali jak śpiewając interpretuje zrozumienie otaczającego Ją świata.