Przejdź do głównej zawartości

7(66) spotkanie 16 lipca 2015 r.

Granie dla pokoju "Sounds of Peace 2013"

Do przepięknej i bardzo gorącej Armenii zabrał nas Michał Piwowarski, który był uczestnikiem międzynarodowych warsztatów muzycznych zakończonych udziałem w koncercie na Festiwalu Sounds of Peace Yerevan 2013. Opowiedział nam o swoich wrażeniach z podróży po Armenii, zawartych przyjaźniach i cudownych napotkanych ludziach. Spotkanie zilustrował zdjęciami swojego autorstwa, dzięki którym ujrzeliśmy Armenię Jego oczami. Bardzo dziękujemy Michałowi za opowieści i umawiamy się na kolejne spotkanie, jak już wróci z rejsu po morzach i oceanach. Pomyślnych wiatrów. 

P.S.                                                                                                  Na spotkaniu pojawiła się sowa - prezent od pensjonariuszy z "Pogodnej Jesieni".

Nasze niespodziewane wakacyjne spotkanie w fotkach:


Sowa przy logo DKKM

Odpowiedzialna za spotkanie, tekst i zdjęcia: Elżbieta Iwona Bilska

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

5(85) spotkanie DKKM w dn. 18 maja 2017 r. Ballady o podróży Naszym dzisiejszym gościem na spotkaniu klubowym była poetka, pieśniarka Beata Sielicka. Wysłuchaliśmy wierszy z tomiku "Ballady o podróży", który jest próbą odpowiedzi na pytania "Kim jesteśmy?", "Dokąd zmierzamy?". Wiersze ilustrowane przez autorkę, muzyka do wierszy skomponowana również przez nią. Klubowicze z ogromną przyjemnością i wzruszeniem wysłuchali jak śpiewając interpretuje zrozumienie otaczającego Ją świata.    

7(87) spotkanie DKKM 6 września 2017 r.

Ryszard Grzywacz "Emblema jeleniogórskie" Przy okazji otwarcia wystawy w galerii "Inspiracje" na I p. w Książnicy Karkonoskiej spotkali się klubowicze DKKM. Wystawa niezwykła, bo to połączenie formy plastycznej z poezją, a wynikająca z wykorzystania starego gatunku literackiego. Emblema cieszyły się popularnością na przełomie XVI i XVII wieku, używali go np. Mikołaj Rej i Jan A. Morsztyn pisząc krótkie poetyckie komentarze do rycin. W "Emblemach jeleniogórskich" również chodzi o łączenie, ale znaczenie jest pomiędzy starym obrazem a współczesnym tekstem. Cytując autora: "Celem tu jest kreacja ciągłości, którą chyba wszyscy czujemy i której się boimy, której tak byśmy chcieli ale jakoś niezręcznie... . Czy jest przodkiem ten, który patrzył z naszego okna sto lat temu?"  Fragmenty cyklu publikowane były w miesięczniku "Odra". Ekspozycję z wierszami Ryszarda Grzywacza można jeszcze kontemplować na naszej wystawie do 30 września 2017 r.
8(88) spotkanie DKKM w dn. 19.10.2017 r. Kierunek Ameryka Północna   Tym razem wybraliśmy się na wyprawę do Kanady, ogromny kraj i dla nas trochę egzotyczny. Ulubiony globtroter - Stanisław Dąbrowski - powiódł nas i oczarował krainą syropu klonowego. A z czym kojarzy się Kanada? Klubowicze na pierwszym miejscu wymienili "Anię z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.